Vestel Tasarım Ödüllü Yerli Akıllı Telefon Serisi Venus’u Berlin’de Tanıttı

Vestel Tasarım Ödüllü Yerli Akıllı Telefon Serisi Venus’u Berlin’de Tanıttı

428
0
LÜTFEN PAYLAŞIN

Televizyon reklamlarıyla gelişini duyurduğu yeni akıllı telefonunu Berlin’de tanıttı. IFA tüketici elektroniği fuarında tanıtılan Venus serisi akıllı telefonlar ödüllü tasarımı ve Türkiye’de üretilmesiyle dikkat çekiyor.

Dünya’da akıllı telefon pazarı çok büyük bir hal almışken, Apple iPhone ile yakaladığı başarı sayesinde piyasa değerini 600 milyar dolara çıkardı. Bu 600 milyar dolar bizim gibi ülkelerin ekonomik büyüklüğü demek nerdeyse. Hal bu iken yerli üretimde çok geri kaldık. Türkiye’nin otomobilden sonra en çok ithal ettiği ürünlerin başında (akıllı) cep telefonları geliyor ve bunun cari açığa olumsuz etkisi her geçen gün daha fazla hissediliyor. Bu nedenle akıllı telefon üretimine sadece kendisi için değil diğer markalar için de el atan Vestel, fiyat performans açısından iyi bir başlangıç yapmış görünüyor ve diğer markaların da bu işe başlaması için güven veriyor diyebiliriz.

venus_vestelTürk mühendisleri tarafından tasarlanarak Vestel City’de üretilen Venus’ün şık tasarımı ve kullanım kolaylığı, dünyaca ünlü tasarım ödülleriyle taçlandırılmıştı. Venus, A’Design Award 2014’te kategorisinde en şık tasarım seçilirken, Plus X Award 2014’te kolay kullanım ve tasarım ödüllerinin sahibi oldu. İnceliği ve estetik görünümü ile denge yakalayan Venus, kullanıcı dostu tasarımı ile yepyeni bir akıllı telefon deneyimi sunuyor.

Venus 1.2GHZ Qualcomm dört çekirdekli işlemci, 1 GB RAM ve Android 4.4 işletim sistemini kullanıyor.

Vestel, Venus serisi telefon sahiplerine Vestel Cloud ile ücretsiz depolama çin 10 GB ücretsiz alan sunuyor. Smart Center ile Venus’teki fotoğraf, müzik ve video gibi medya dosyalarınızı Vestel Smart TV’ye aktarabilrsiniz. Smart Remote özelliği akıllı telefonunuzu Vestel Smart TV kumandası olarak kullanmanızı sağlayabiliyor. Akıllı kumanda, akıllı rehber ve sesli komutla çalışma gibi özellikler de Venus serisi telefonlala geliyor.

venus_ailesiVenus’un üretimindeki “YERLİLİK” oranı yüzde 52

Venus, yöresel ezgilerin modern düzenlemelerinden oluşan zil sesleri sunuyor. Ünlü besteci Cenk Erdoğan tarafından Venus’e özel olarak düzenlemesi yapılan bu yöresel ezgiler, Türkiye’nin 7 bölgesini temsil ediyor.

Bu ay piyasaya sürülecek telefonlardan 5 inçlik Venus modelleri 649 TL’den, 5,5 inçlik modeller ise 899 TL’den satışa sunulacak.

iPhone 6’nın duyurulması beklenen ayda bakalım Vestel ne kadar başarılı olacak.