Vizyona Girmemiş Hollywood Filmlerini Hacklediler

Vizyona Girmemiş Hollywood Filmlerini Hacklediler

199
0
LÜTFEN PAYLAŞIN

“Guardians of Peace” adlı hacker grubu Sony Pictures’ın bilgisayar sistemini hackledi ve henüz vizyona girmeyen 4 yeni filmin orijinal kopyasını internete sızdırdı.

Annie, Mr. Turner, Still Alice ve To Write Love On Her Arms hacklenen filmler arasında. Ayrıca birkaç ay önce vizyona giren ve yine orijinal DVD kopyası sızdırılan Brad Pitt’in yeni filmi Fury de torrent sitelerinde en çok indirilen ikinci film olarak göze çarpıyor.

GOP tarafından gerçekleştirilen hackleme girişiminin boyutları yalnızca bununla sınırlı değil. Sony Pictures çalışanlarının bilgisayarlarına girmeyi başaran hacker grubunun, şirketin finansal raporlarını da ele geçirmeye çalıştıkları da belirtiliyor. Bunu başarıp başarmadıkları hakkında ise henüz açıklama gelmiş değil.

Öte yandan hackleme girişiminin çıkış noktası da bir hayli ilgi çekici. İddialara göre Kim Jong-Un’a suikast düzenlemeye çalışan CIA ajanlarını konu alan komedi filmi The Interview, bazı kesimleri kızdırdı ve bunun üzerine Sony’ye yönelik bir hackleme kampanyası başlatıldı. Dolayısıyla şimdilerde hackerların Kuzey Kore’yle bağlantısı araştırılıyor.

LÜTFEN PAYLAŞIN