Dyson’dan Akıllı Süpürge EYE 360

Dyson’dan Akıllı Süpürge EYE 360

522
0
LÜTFEN PAYLAŞIN

Teknolojinin henüz yeterince gelişmemiş olması nedeniyle şimdiye kadar girişimde bulunmayan Dyson, sonunda Dyson 360 Eye adlı akıllı süpürgesiyle karşımıza çıktı. Yaklaşık 16 yılda geliştirilen 360 Eye’a, 47 milyon dolara yakın yatırım yapılmış vaziyette.

Piyasadaki akıllı süpürgelerin genellikle çevresini algılama konusunda başarısız olduğunu ve doğru dürüst temizlik yapmadığını belirten James Dyson, 360 Eye‘ın ise gerçekten temizlik yaparak insan emeğinden tasarruf sağladığını söylüyor. Adını 360 derecelik panoramik kamerasından alan makine, tüm odayı aynı anda algılıyarak kızılötesi sensörleri yardımıyla odanın haritasını çıkarıyor. Saniyede 30 kareye kadar çekim yapabilen bu kameranın deklanşör hızı, süpürgenin hareket hızıyla uyumlu çalışarak odanın her yerinde kaliteli temizlik sağlıyor.

mcthomas

Dyson, 360 Eye’ın içindeki V2 dijital motor gücü sayesinde piyasadaki tüm elektrikli süpürgelerden daha iyi çalıştığını iddia ediyor. Süper güçlü motoruyla toz ve kiri rahatça çeken makinenin eni boyunca uzanan fırçasında karbon fiber kıllar yer alıyor. Diğer akıllı süpürgelerde gördüğümüz döner fırçalardan çok daha kuvvetli olan bu fırçayla mükemmel temizlik sağlayan cihaz, engellerin üstesinden gelme konusunda da diğer makinelerden çok daha başarılı. 0.4 litrelik toz ve kir tutma kapasitesi bulunan makine, şarj istasyonuna geri dönmeden önce 20 ila 30 dakika çalışabiliyor. Yaklaşık 2.4 kilogram ağırlığındaki makineyi özel mobil uygulamasıyla kullanarak otomatik temizlik programı yapabiliyor. Ayrıca cihazın önceden ayarlanan gün ve saatlerde temizlik yapmasını sağlayabiliyorsunuz.

Fiyatı henüz açıklanmayan Eye 360′ın çıkışı için de biraz beklememiz gerekli. Öncelikle 2015 yılında Japonya’da piyasaya çıkacak olan makine, daha sonra diğer ülkelerde satışa sunulacak.

Ürünün kendi web sitesine göz atmak için tıklayın: www.dyson360eye.com